Σύγχρονη εξ' αποστάσεως εκπαίδευση

Αναρτήθηκε το πρόγραμμα μαθημάτων. Ακολουθήστε: Το σχολείο μας - Πρόγραμμα μαθημάτων

Σύντομος οδηγός σύνδεσης μαθητή στην πλατφόρμα Webex

----

Δημιουργήθηκε νέα κατηγορία στο "μενού" της ιστοσελίδας μας με τίτλο "Εξ αποστάσεως εκπαίδευση".

(βλέπε αριστερά και κάτω)

Θα αναρτώνται, προοδευτικά, τεχνικές οδηγίες ή βοηθητικό υλικό για την υλοποίηση της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης. Το υλικό θα απευθύνεται στους μαθητές αλλά και τους εκπαιδευτικούς.

Περιβαλλοντικά Προγράμματα 2013-14

Τίτλος προγράμματος Υπεύθυνος καθηγητής
Δάσος? ο "βιοκλιματισμός" της πόλης Μ. Βούλγαρη, Ξ. Σακελλαρίου, Αγ. Σταύρου, Σ. Φιλοθέου
Δενδροφύτευση γύρω από το βιοκλιματικό σπίτι, οικονομία στην ενέργεια

Ν. Νικολόπουλος, Π. Ανδριόπουλος, Ευαγ.Τριανταφυλλοπούλου

Καλλιεργώ στην αυλή του σχολείου μου, φροντίζω για τη φύση Ξ. Σακελλαρίου, Ν. Νικολόπουλος, Αγ. Σταύρου
Βιοκλιματικό σπίτι και φωτοβολταϊκά  Κ. Βρεττός, Μ. Βούλγαρη, Σ. Φιλοθέου
Τα αρωματικά φυτά και τα βότανα Γ. Καδιγιαννόπουλος, Γ. Φαρσάρης, Στ. Τσέκα, Μ-Ιωαν. Λορθέ

Το σχολείο μας μέσω του περιβαλλοντικού προγράμματος «Τα αρωματικά φυτά και τα βότανα στον ελλαδικό χώρο» συμμετέχει στο εθνικό θεματικό δίκτυο περιβαλλοντικής εκπαίδευσης του ΚΠΕ Κρεστένων «Τα τοπικά προϊόντα σε μια κοινωνία αειφορίας». Συμμετέχοντες καθηγητές: Καδιγιαννόπουλος Γ, Φαρσάρης Γ, Λορθέ Μ, Τσέκα Σ.