Σύγχρονη εξ' αποστάσεως εκπαίδευση

Αναρτήθηκε το πρόγραμμα μαθημάτων. Ακολουθήστε: Το σχολείο μας - Πρόγραμμα μαθημάτων

Σύντομος οδηγός σύνδεσης μαθητή στην πλατφόρμα Webex

----

Δημιουργήθηκε νέα κατηγορία στο "μενού" της ιστοσελίδας μας με τίτλο "Εξ αποστάσεως εκπαίδευση".

(βλέπε αριστερά και κάτω)

Θα αναρτώνται, προοδευτικά, τεχνικές οδηγίες ή βοηθητικό υλικό για την υλοποίηση της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης. Το υλικό θα απευθύνεται στους μαθητές αλλά και τους εκπαιδευτικούς.

Δηλώσεις συμμετοχής στα μαθήματα ενισχυτικής διδασκαλίας 2018-19

Παρακαλούνται οι Γονείς-Κηδεμόνες που επιθυμούν τα παιδιά τους να παρακολουθήσουν μαθήματα ενισχυτικής διδασκαλίας, να καταθέσουν αίτηση-δήλωση στη γραμματεία του σχολείου δηλώνοντας από 1 μέχρι 6 μαθήματα. Οι αιτήσεις θα γίνονται δεκτές μέχρι 2-11-2018. Την αίτηση-δήλωση μπορείτε να τη βρείτε στη γραμματεία του σχολείου ή να την κατεβάσετε πατώντας εδώ.

Η ακριβής ημερομηνία έναρξης των μαθημάτων και τα σχολεία που θα λειτουργήσουν ως κέντρα ενισχυτικής διδασκαλίας θα ανακοινωθούν σε μεταγενέστερο χρόνο.

Δηλώσεις συμμετοχής στα μαθήματα ενισχυτικής διδασκαλίας σχολικού έτους 2017-18

Παρακαλούνται οι Γονείς-Κηδεμόνες που επιθυμούν τα παιδιά τους να παρακολουθήσουν μαθήματα ενισχυτικής διδασκαλίας, να καταθέσουν αίτηση-δήλωση στη γραμματεία του σχολείου δηλώνοντας από 1 μέχρι 6 μαθήματα. Οι αιτήσεις θα γίνονται δεκτές μέχρι 30-10-2017. Την αίτηση-δήλωση μπορείτε να τη βρείτε στη γραμματεία του σχολείου ή να την κατεβάσετε πατώντας εδώ.