Την Πέμπτη 12/9 και την Παρασκευή 13/9 όλα τα τμήματα του σχολείου θα σχολάσουν μετά τη λήξη της 4ης ώρας, δηλαδή στις 11:40.

Τα μαθήματα ξεκινούν καθημερινά στις 8:15.

Περιβαλλοντικά Προγράμματα 2013-14

Τίτλος προγράμματος Υπεύθυνος καθηγητής
Δάσος? ο "βιοκλιματισμός" της πόλης Μ. Βούλγαρη, Ξ. Σακελλαρίου, Αγ. Σταύρου, Σ. Φιλοθέου
Δενδροφύτευση γύρω από το βιοκλιματικό σπίτι, οικονομία στην ενέργεια

Ν. Νικολόπουλος, Π. Ανδριόπουλος, Ευαγ.Τριανταφυλλοπούλου

Καλλιεργώ στην αυλή του σχολείου μου, φροντίζω για τη φύση Ξ. Σακελλαρίου, Ν. Νικολόπουλος, Αγ. Σταύρου
Βιοκλιματικό σπίτι και φωτοβολταϊκά  Κ. Βρεττός, Μ. Βούλγαρη, Σ. Φιλοθέου
Τα αρωματικά φυτά και τα βότανα Γ. Καδιγιαννόπουλος, Γ. Φαρσάρης, Στ. Τσέκα, Μ-Ιωαν. Λορθέ

Το σχολείο μας μέσω του περιβαλλοντικού προγράμματος «Τα αρωματικά φυτά και τα βότανα στον ελλαδικό χώρο» συμμετέχει στο εθνικό θεματικό δίκτυο περιβαλλοντικής εκπαίδευσης του ΚΠΕ Κρεστένων «Τα τοπικά προϊόντα σε μια κοινωνία αειφορίας». Συμμετέχοντες καθηγητές: Καδιγιαννόπουλος Γ, Φαρσάρης Γ, Λορθέ Μ, Τσέκα Σ.