Επιστολή από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων συμμετέχει στην πρωτοβουλία της Ομοσπονδίας Γονέων Περιφέρειας Αττικής για τη συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης για τους πλημμυροπαθείς.
Καλούμε τους γονείς του σχολείου μας και τους μαθητές μας, να στηρίξουν αυτή την πρωτοβουλία, δείχνοντας άλλη μια φορά έμπρακτα την συμπαράστασή μας σε όσους συνανθρώπους μας δοκιμάζονται.
Τα είδη που συγκεντρώνουμε αυτές τις μέρες είναι:
• Συσκευασμένη τροφή έτοιμη για κατανάλωση (όπως κονσέρβες, κομπόστες, φρυγανιές και παξιμάδια, μπισκότα, κρουασάν, μπάρες δημητριακών, παστέλια, χυμοί κτλ.)
• Είδη ατομικής υγιεινής (όπως πάνες, μωρομάντηλα, σερβιέτες, χαρτικά, χαρτιά υγείας κτλ.)
• Εμφιαλωμένα νερά
• Σχολικά είδη

Προς το παρόν δεν γίνεται συγκέντρωση ρούχων και κουβερτών.

Τα είδη θα συλλέγονται από μέλη του συλλόγου μας (που θα βρίσκονται στη αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας) κατά την προσέλευση των μαθητών-τριών (8:00π.μ.-8:30π.μ) από Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου έως Πέμπτη 28 Σεπτεμβρίου.