Εξ' αποστάσεως εκπαίδευση

Από την Τετάρτη 7/10/2020 τις ημέρες ενδεχόμενων καταλήψεων, θα διενεργείται εξ' αποστάσεως εκπαίδευση βασισμένη στο κανονικό ημερήσιο ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων. Οι σύνδεσμοι (links) webex που αντιστοιχούν σε κάθε εκπαιδευτικό θα σταλούν στο προσωπικό email των κηδεμόνων των μαθητών. Ο μαθητής θα πρέπει να πατάει το link του εκπαιδευτικού με τον οποίο έχει μάθημα ή να το αντιγράφει στον internet browser.

Παρακαλείσθε να λάβετε γνώση όσων αναφέρονται στην υπ’ αριθμ. 131451/ΓΔ4/30-9-2020 Υπουργική απόφαση του Υπ. Παιδείας σχετικά με τις απουσίες κατά τη διενέργεια εξ' αποστάσεως εκπαίδευσης.

Οι γονείς των μαθητών που έλαβαν απουσίες κατά τα μαθήματα εξ΄ αποστάσεως εκπαίδευσης, λόγω οποιασδήποτε αδυναμίας τους να συμμετάσχουν σε αυτά, παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με τον Διευθυντή του σχολείου.