Τη Δευτέρα 14/9/2020 θα πραγματοποιηθεί ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 14/9/2020 θα πραγματοποιηθεί ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά. Παρακαλούμε να έχετε υπόψη σας τα παρακάτω:

• Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει στις 8:15 πμ
• Οι μαθητές θα πρέπει να είναι εφοδιασμένοι με μάσκα. Οι μάσκες που θα διαθέσει το Υπουργείο πρόκειται να διανεμηθούν στους μαθητές μέσα στις τάξεις όταν τις παραλάβει το σχολείο μας.
• Θα δοθούν βιβλία στους μαθητές και για τον λόγο αυτό θα πρέπει να έχουν μαζί τους τσάντες .
• Η προσέλευση και η αποχώρηση θα γίνεται από δύο διαφορετικές πύλες του σχολείου. (Από την οδό Χατζηαποστόλου και από τον πεζόδρομο της οδού Βίωνος).
• Όσοι γονείς και κηδεμόνες συνοδεύουν τα παιδιά τους θα περιμένουν έξω από το χώρο του σχολείου. Στην είσοδο της Χατζηαποστόλου θα υπάρχει εκπαιδευτικός που θα εκδίδει βεβαιώσεις για γονική άδεια και θα παραλαμβάνει δικαιολογητικά εγγραφής μαθητών της Α΄ τάξης (Υπεύθυνη Δήλωση με τα στοιχεία επικοινωνίας κηδεμόνα ή/και Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή).
• Οι μαθητές θα πρέπει να διατηρούν αποστάσεις μεταξύ τους και να φορούν τη μάσκα τους.