Συμπληρωματικές οδηγίες για την εγγραφή σε μαθήματα

Προκειμένου να κάνετε εγγραφή στα μαθήματα ακολουθήστε τη διαδικασία:

• εισαχθείτε στην αρχική σελίδα της η-τάξης πατώντας τον σύνδεσμο https://eclass.sch.gr
  • κάντε σύνδεση στο sch.gr χρησιμοποιώντας τους το όνομα χρήστη και τον κωδικό σας.
  • πατήστε το πράσινο εικονίδιο (εγγραφή στο μάθημα) που βρίσκεται πάνω και δεξιά
  • επιλέξτε τα μαθήματα

Μετά την επιλογή των μαθημάτων θα έχετε πρόσβαση και στο μαθήματα που φαίνονταν κλειδωμένα.

Για ενδεχόμενα προβλήματα που αντιμετωπίζετε παρακαλούμε να μας στέλνετε e-mail  με το ονοματεπώνυμό σας, τα στοιχεία του μαθητή ή της μαθήτριας (ονοματεπώνυμο, τμήμα, αριθμό μητρώου) και το πρόβλημα που αντιμετωπίζετε. Διεύθυνση e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.