Εξ αποστάσεως Ασύγχρονη Εκπαίδευση. Δημιουργία μαθητικού λογαριασμού στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Προκειμένου οι μαθητές του σχολείου μας να συμμετέχουν στην Εξ αποστάσεως Ασύγχρονη Εκπαίδευση θα πρέπει οι γονείς ή κηδεμόνες τους να τους εγγράψουν στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (sch.gr) ώστε να αποκτήσουν τον προσωπικό τους λογαριασμό.

• Για να ενημερωθείτε για την εγκύκλιο του Υπ. Παιδείας με θέμα "Παροχή προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο" πατήστε εδώ.
  • Για να ενημερωθείτε για την εφαρμογή του Νέου Ευρωπαϊκού Κανονισμού Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων 2016/679 και του νόμου 4624/2019 πατήστε εδώ.

• Αναλυτικές οδηγίες με τα βήματα που θα πρέπει να ακολουθηθούν για την ολοκλήρωση εγγραφής των μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (sch.gr) θα βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο:

Οδηγίες για την εγγραφή μαθητών/τριών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο. (Η εγγραφή πραγματοποιείται από τον κηδεμόνα)