Αλλαγές στο Ωρολόγιο Πρόγραμμα

Από τη Δευτέρα 3/12/2018 ισχύει τροποποιημένο ωρολόγιο πρόγραμμα. Για να το δείτε ακολουθήστε τους συνδέσμους "Το σχολείο μας" - "Πρόγραμμα μαθημάτων"

Την Πέμπτη 13-12-2018 δεν θα πραγματοποιηθούν μαθήματα.

Την Παρασκευή 14-12-2018 θα πραγματοποιηθεί διδακτική επίσκεψη για τους μαθητές των τμημάτων Α4, Α5, Α6.

Το ωρολόγιο πρόγραμμα θα τροποποιηθεί ως εξής:

τα τμήματα Α3, Α4,Α5,Α6 Β2 και Β3 θα σχολάσουν με τη λήξη της 5ης ώρας (12:35)

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σύνδεσμοι γενικού ενδιαφέροντος

Ηλεκτρονική Σχολική Τάξη (η-τάξη) του 50ου Γυμνάσιου Αθήνας

Ψηφιακό σχολείο

Ασφάλεια στο διαδίκτυο

Υπουργείο παιδείας & θρησκευμάτων

Πανελλήνιο σχολικό δίκτυο

Σύνδεσμοι για Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Γεωγραφία

PhetColorado: Πολλά ενδιαφέροντα εικονικά πειράματα (προσομοιώσεις) Φυσικής, Χημείας, Βιολογίας αλλά και Μαθηματικών.

Φυσική και Φωτογραφία (Σιτσανλής Ηλίας) : Πολλά ενδιαφέροντα εικονικά πειράματα Φυσικής. Κατεβάστε τα άφοβα από το σύνδεσμο «downloads».

Περιοδικός πίνακας : Ο περιοδικός πίνακας των χημικών στοιχείων σε μια μορφή που σίγουρα θα προκαλέσει το ενδιαφέρον σου !

ScienceTube: Πολλά video Φυσικής και Χημείας.

Σερφάροντας στη σχολική Φυσική : Εκπαιδευτικό υλικό για την υποστήριξη διδασκαλίας και μάθησης.

ESA - Επιμορφωτικό κιτ - Διεθνής Διαστημικός Σταθμός : Ευρωπαϊκός οργανισμός διαστήματος.

Φυσικές Επιστήμες στην Εκπαίδευση: Ηλεκτρονικό περιοδικό ελεύθερης πρόσβασης με αντικείμενο τη διδασκαλία των Φυσικών Επιστημών στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.