Αλλαγές στο Ωρολόγιο Πρόγραμμα.

Από την Τρίτη 21/1/2020 ισχύει καινούργιο ωρολόγια πρόγραμμα.

Ενημερωθείτε ακολουθώντας τους συνδέσμους: Το σχολείο μας - Πρόγραμμα μαθημάτων

Τη Δευτέρα 27/1/2020 τα τμήματα Β2, Β3, Γ1 και Γ5 θα σχολάσουν μετά το τέλος της 6ης ώρας (13:25).

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σύνδεσμοι γενικού ενδιαφέροντος

Ηλεκτρονική Σχολική Τάξη (η-τάξη) του 50ου Γυμνάσιου Αθήνας

Ψηφιακό σχολείο

Ασφάλεια στο διαδίκτυο

Υπουργείο παιδείας & θρησκευμάτων

Πανελλήνιο σχολικό δίκτυο

Σύνδεσμοι για Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Γεωγραφία

PhetColorado: Πολλά ενδιαφέροντα εικονικά πειράματα (προσομοιώσεις) Φυσικής, Χημείας, Βιολογίας αλλά και Μαθηματικών.

Φυσική και Φωτογραφία (Σιτσανλής Ηλίας) : Πολλά ενδιαφέροντα εικονικά πειράματα Φυσικής. Κατεβάστε τα άφοβα από το σύνδεσμο «downloads».

Περιοδικός πίνακας : Ο περιοδικός πίνακας των χημικών στοιχείων σε μια μορφή που σίγουρα θα προκαλέσει το ενδιαφέρον σου !

ScienceTube: Πολλά video Φυσικής και Χημείας.

Σερφάροντας στη σχολική Φυσική : Εκπαιδευτικό υλικό για την υποστήριξη διδασκαλίας και μάθησης.

ESA - Επιμορφωτικό κιτ - Διεθνής Διαστημικός Σταθμός : Ευρωπαϊκός οργανισμός διαστήματος.

Φυσικές Επιστήμες στην Εκπαίδευση: Ηλεκτρονικό περιοδικό ελεύθερης πρόσβασης με αντικείμενο τη διδασκαλία των Φυσικών Επιστημών στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.